Minitenisová tour


O zimní týmové tour


Hlavním cílem tour je zpestřit našim nejmladším svěřencům zimní přípravu, podpořit v nich týmového ducha, poznat nové kamarády a hlavně se při společných akcích dobře pobavit.

 Druhého ročníku tour se účastní  týmy z DS Tenis Mikulov, TK Znojmo a TK Moravský Krumlov

A jak se bude hrát?

 Týmy poměří svoje síly celkem ve třech kolech, kde v každém kole bude hostitelem jeden z týmů. Do každého trojutkání trenéři ze soupisek nasadí šest hráčů. Soupisky byly trenéry sestaveny před zahájením tour na základě předpokládané "tenisové výkonnosti" dětí. V zápasech pak proti sobě postupně nastoupí hráči zapsaní na  pozici 1,  následně hráči zapsaní na pozici 2, až hráči zapsaní na pozici 6.  Na každé hrací kolo jsou vyhrazeny tři hodiny (vždy od  9 do 12) a pokud se všechny zápasy stihnou odehrát dříve, zápas bude pokračovat dalšími zápasy do kterých hráče nasadí trenéři po vzájemné dohodě. Vždy proti sobě musí nastoupit přibližně vyrovnaní hráči. V jednom kole tedy každý hráč odehraje nimimálně 2 zápasy. Cílem je aby se maximálně využil čas a děti si co nejvíce zahrály. Hrát se bude na dvou kurtech až čtyřech kurtech  pro minitenis na dva vítězné sety dle pravidel minitenisu, pokud se trenéři před úvodním zápasem kola nedohodnou jinak.

Za vítězný zápas bude hráči udělen bod a vítězí tým s největším počtem získaných bodů, v případě rovnosti bodů je dalším kritériem větší počet vítězných setů. Za vítězství v zápase dostane tým 2 body, za porážku jeden bod.

Týmové body se za jednotlivá kola  sčítají a po odehraném třetím kole budeme znát tým, který pro svůj klub získá pohár.  Na závěr celé zimní tour se všichni ještě jednou  potkáme ve čtvrtém finálovém kole, ve kterém se uskuteční turnájek jednotlivců a budou vyhlášeny výsledky celé tour spojené se společnou oslavou.